Archiv

VSETÍN ZVLÁDL TŘASKAVÉ DERBY VE SLAVIČÍNĚ

Více informací k utkání na www.valasskýdeník.cz. 

Dvě branky kanonýra Martina Zbranka rozhodly třaskavé nedělní derby ve Slavičíně, kde fotbalisté Vsetína po jednom z nejlepších podzimních výkonů zvítězili 2:0 a v divizi E se vrátili na třetí místo. Krajský rival je až dvanáctý.

Parta kouče Lukáše Pazdery tak ve Slavičíně odčinila středeční nezdar v dohrávce s Holešovem, doma ztracené body si vzala na půdě jiného krajského konkurenta. „Klukům jsem řekl, že společně prohráváme, ale také vyhráváme. Dnes nám každý článek zapadl do celku a zápas nám sedl. Podali jsme jeden z nejlepších výkonů v letošní sezoně, hráli jsme výborně. Tento výsledek je potřeba si zapamatovat a zopakovat,“ prohlásil hostující kouč Lukáš Pazdera....

VÝPADEK VSETÍNA S HOLEŠOVEM VE SLAVIČÍNE ZAPOMENUT

Lukáš Pazdera pro Valašský fotbal: "Společně prohráváme, ale společně také vyhráváme. Dnes nám každý článek sestavy zapadl a zápas nám sedl. Nula vzadu, tři body - je to krásný výsledek. Je třeba si tento výsledek zapamatovat a zopakovat. Byl to zajímavý fotbal. O ty dvě branky jsme byli lepší Měli jsme více šancí, dvě jsme proměnili. Oni trefili v 90. minutě ze standartky tyčku. Jinak měli jen závary a náznaky. Dnes jsem věřil, že neprohrajemem - byli jsme aktivní, napadali jsme soupeře. Podali jsme jeden z nejlepších výkonů na podzim."

TVD SLAVIČÍN - FC VSETÍN 0:2 (0:1)
Branky: 41. a 57. Zbranek.
Vsetín: Velich - Dulík, Vítek, Matyáš, Mikuš - Otepka (85. Hnilo), Venený, Bahounek (93. Maček), Mlýnek - Strachoň (85. Hruška), Martin Zbranek (93. Ondřej Zbranek). Trenér Lukáš Pazdera.

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: FC TVD SLAVIČÍN

V současné době je sezona ve svižném zápasovém kvapíku a další mistrovské utkání je na plánu již v neděli dopoledne. 

Dalším soupeřem vsetínského mužstva „venku“ bude tradiční a velmi silný celek Slavičína, mnoholetý účastník divize. Úvodem přidáváme pár řádků z jeho poměrně zajímavé historie.

Fotbalové začátky ve Slavičíně se datují z první poloviny třicátých let minulého století. Stalo se tak na ustanovující schůzi klubu „Sportovní mládež Slavičín (S.M.S.) – Mladotice“, konané 23.05. 1935.....

PO ZMĚNĚ STRAN ÚPLNÝ ZMAR!!

V dalším utkání na domácí půdě okusili vsetínští fotbalisté v novém soutěžním ročníku divize první hořkost porážky. Ač byli před střetnutím sázkovými kancelářemi zcela jasně pasováni do role favorita, tuto roli vůbec nezvládli. Zejména po obrátce podali podprůměrný, místy až chaotický výkon a svému nadšeně a obětavě hrajícímu protivníkovi zcela zaslouženě podlehli. A to bohužel po fotbalovém odvaru, zejména ve druhém poločase, který si za rámeček rozhodně nedají. Vyjma přibližně prvních dvaceti minut tahali většinou za kratší konec a v silně kombinované sestavě naprosto selhali. Tento tah, rozložit zápasovou zátěž na celý hráčský kádr, se realizačnímu týmu tentokrát vůbec nepovedl....

VSETÍN UDĚLAL ZMĚNY A S HOLEŠOVEM TO NEVYŠLO

Tak tohle se nepovedlo. Anglický týden, tři mistrovská útkání za osm dní. Trenér chtěl rozložit síly na více hráčů, avšak na  houževnatý tým Holešova, hrající úplně stejný anglický týden prakticky v jedenácti lidech, to nestačilo. Bohužel.  

Lukáš Pazdera (trenér Vsetín) pro Valašskýfotbal.com : "To je fotbal. Cíleně jsme proměnili sestavu, byly tam i zdravotní důvody. Chtěli jsme rozdělit zátěž, máme anglický týden. Kluci toho mají hodně v nohách. Výsledek je špatný. Prohráli jsme a musíme zvednout hlavy.
První poločas snesl měřítko. Měli jsme šance a výkon nebyl špatný. Po přestávce už to nebylo ono. Přišlo mi, že Holešov více chtěl vyhrát. Kluci měli nasazení, ale přesvědčili se, že výkon se musí zlepšit."

Vsetín - Holešov 1:2 (1:0)
Branky: 8. Hnilo - 49. Mlčák, 79. Kovář.

Vsetín: Velich - Dulík, Matyáš, Vítek, Hruška - Maček (74. Mikuš), Venený, Stuchlík (30. Strachoň), Hnilo (54. Bahounek )- Mlýnek (54. Otepka), Zbranek. Trenér Lukáš Pazdera.

ŘÍJEN - MĚSÍC NÁBORŮ FC VSETÍN

První letošní měsíc náborů trenéři pořádali v půběhu měsíce června, kdy si přišli vyzkoušet fotbal na Tyršovku noví malí fotbalisté. Několik nových tváří následně navštívilo letní CLIMAX  prázdninový fotbalový kemp. A nyní je před Vámi další možnost přijít si vyzkoušet pohyb na fotbalovém hřišti v měsící říjnu. 

Šéftrenér Lukáš Fujerik spolu s trenéry benjamínků a přípraveček budou pořádát každý čvrtek náborové odpoledne. Od 17:00 na Tyršovce (případně Pod Pecníkem). Jsou zváni kluci i holky (nejen) v ročnících  2016, 2017 i 2018. Veškeré informace jsou v připoležném letáku, včetně telefonního čísla pro informace.

V těchto dnech registrujeme, po začátku školniho roku, téměř každý den nové tváře. To je skvělé. Zváni jsou i všichni ti, kteří zatím váhají. Jsme rádi, že se po době covidové začínají děti (i rodiče) opět vracet ke sportu. Vždyť co je důležitějšího než pohyb a zdravý životní styl. 
První náborové odpoledne již příští čtvrtek  5.10.2023 !!  Trenéři se na Vás těší.           

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: SFK ELKO HOLEŠOV

V dohrávce 4. kola podzimní časti divize skupiny „E“ přivítají vsetínští hráči mužstvo Holešova, které v loňské sezóně, co by nováček, patřilo k příjemnému zpestření soutěže. Historii i současnou vizitku týmu vám přiblížíme v následujících řádcích.
Město Holešov má bohatou fotbalovou minulost. Klub SK Holešov byl založen již v roce 1905 (rovněž jako vsetínský fotbal), a patří tak mezi nejstarší na Moravě. V období do II. světové války hrával na škvárovém hřišti „Střelnice“, ale taky na loukách u cukrovaru ve Všetulých nebo na „plácku“ reálného gymnázia. V té době čítal na 130 členů. Po roce 1948 byl přejmenován postupně na Sokol SK Holešov, po sloučení s klubem DSK Holešov na Tatran Holešov (rok 1953) a nakonec na TJ Holešov (r. 1972). Od roku 1958 hrával klub na travnatém hřišti „Stadionu Míru“....

„KOMPLEX SADY“ MINULOSTÍ

FC Vsetín  –  FK Nové Sady  3:0 (1:0)

Před utkáním panovala v domácím táboře určitá nervozita, neboť v posledních letech se vsetínským hráčům proti ambiciózní celku Nových Sadů vůbec nedařilo. A nejen na trávníku v Olomouci, ale především v domácím prostředí, kde poztráceli bezpočet bodů. Tuto nepříznivou bilanci však v sobotním klání rázně ukončili a svého soka poslali domů s tříbrankovým přídělem. ...

ROZHOVORY PO VÍTĚZNÉM ZÁPASE

Přinášíme pozápasové rozhovory s vyhodnocenými nejlepšími hráči obou celků. Za domácí tým si cenu odnesl autor čistého hattricku, Martin Zbranek mladší. 
Ceny pro nejlepší hráče tentokráte předávat zástupce generálního sponzora A-týmu, firmy FASTAV Development, pan Vlastimil Fabík mladší. Děkujeme za podporu a budiž se tříbodový zisk za účast při utkáních stane tradicí :-) 

FC VSETÍN - FK NOVÉ SADY 3:0

Za ne příliš vlídného a sychravého počasí probíhají víkendové zápasy na Tyršovce. V sobotu hostil Vsetín tým Nových Sadů a poradil si se soupeřem podle plánu. Střelecky se dařilo Martinu Zbrankovi mladšímu, který dal všechny tři goly domácích. 
Lukáš Pazdera pro valasskyfotbal.com : "Když dá hráč hattrick, je to něco mimořádného. Na druhou stranu je fotbal kolektivní sport. Bez přihrávek a hry kluků by Zbráňa tři góly nedal. Vyhráli jsme zaslouženě. Šancí jsme měli dost. Zbranek mohl nakonec dát i pět branek. I další kluci měli šance.
Ve druhém poločase jsme byli dominantní. Soupeř byl nebezpečný v prvním poločase. Ve druhém rozhodla fyzická stránka, vyhrávali jsme osobní souboje a měli lepší práci na míči. Po druhé brance jsme se uklidnili. Je to výborný start do anglického týdne a musíme se zmobilizovat na středu, na Holešov. Vítězstvím v dohrávce bychom se mohli dostat do čela tabulky. A pak bychom měli hrát nahoře."

„Pokud by každá vyložená šance skončila gólem, bylo by skóre ještě výraznější. Klidně jsme mohli vyhrát 6:1, na druhé straně za stavu 1:0 hosté drželi míč a my v bloku čekali na svoje příležitosti, které přišly až po změně stran,“ přidává trenér pro Valašský deník. „Nyní jsme v polovině podzimu. Máme za sebou tři měsíce práce, nyní musíme pokračovat dál. Snad bude stejně jako úspěšní jako doteď,“ přeje si Pazdera. Více k zápasu na Deník.cz 

VÍKEND PLNÝ DOMÁCÍCH ZÁPASŮ

Prosluněný týden skončil, s ním krásné letní počasí, na domácí víkendové zápasy přišel déšť. Letos nám počasí vůbec nepřeje na naše domácí zápasy. Bohužel. To nic nemění na faktu, že (nejen) našim třem hlavním týmům se výslednově daří v této sezomě. A-tým, starší dorost i mladší dorost dělají klubu dobré jméno. 

A-tým čeká v sobotu na Tyršovce od 15:30 olomoucký tým z Nových Sadů. Naše dorostenecké týmy pak přivítají v neděli HFK Olomouc. Doma hrají i mladší žákovské ročníky (Pecník). 
V sobotu A-tým určitě odehraje utkání na Tyršovce. Snad se počasí umoudří a své zápasy budou moci doma odehrát i dorostenecké týmy. Náhradní řešení jsou Lhota u Vsetína, či Pecník. Rozhodne se po sobotním utkání mužů. Musíme se dívat dopředu, protože již ve středu je na plánu středeční dohrávka A-týmu proti Holešovu a ve čtvrtek 28.9. pak přivítají oba dorostenecké týmy své vrstevníky z Vítkovice. Tyršovka dostává řádný záhul v těchto dnech.

Starší i mladší dorostenci minulý víkend vyloupili dokonale sousední Valašské Meziříčí a odvezli si z derby všechny body, aniž by umožnili domácímu ValMezu alespoň skórovat. Nyní je čekají v pěti dnech 4 těžké domácí zápasy. (HFK Olomouc a Vítkovice) Více k dění u staršího dorostu ZDE, u mladšícho dorostu ZDE.  
Všechny týmy mládeže můžete sledovat na našich stránkách www.fcvsetin-mladez.cz  ZDE.

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: FK NOVÉ SADY

V osmém kole divize přivítá vsetínský celek mužstvo Nových Sadů, malého klubu na okraji Olomouce, jenž v loňském roce oslavil významné 100. výročí od svého založení. Proto v krátkosti nahlédněme do jeho historie, která je nadmíru zajímavá.
Od roku 1922 působil v srdci Hané snaživý sportovní klub SK Haná Novosady. Jeho zakladatelem byl továrník Otto Neoral. Už v sedmnácti letech za pomoci otce a dalších příznivců sportu vytvořil SK HANÁ. V roce 1924 se klub rozhodl sloučit s Českou sportovní společností (ČSS Olomouc), která dodala nejen kvalitní hráče, ale i funkcionáře. První mužstvo hrávalo II. třídu a aspirovalo na postup do I. třídy. ...

MOHLY BÝT I TŘI, ALE NEMUSEL BÝT ŽÁDNÝ ...

1. FC Viktoria Přerov – FC Vsetín z.s.  1:1 (0:1)

Vsetínští hráči poprvé v tomto ročníku remizovali. Stalo se tak na půdě jednoho z nejmladších celků divizní soutěže, který proti loňské sezóně výrazně herně povyrostl. Zápas to byl v podstatě velmi zajímavý, v němž „každý chvilku tahal pilku“.
Hosté, pasováni do role favorita, začali nebojácně. V úvodních minutách si vytvořili celkem zřetelnou převahu a zatlačili domácí na jejich vlastní polovinu. V 7. minutě ale zaváhal při rozehrávce Venený, po níž musel Matyáš obětavým zákrokem hrozící nebezpečí odvrátit na rohový kop. Touto situací domácí očividně ožili, a byli to právě oni, kdo začal udávat tempo hry. O minutu později „vyrobil“ chybu i Strachoň, a jen díky postřehu brankáře Velicha po tvrdém projektilu Repčeka a zejména po dorážce Kudličky, kterou zlikvidoval takřka na brankové čáře Dulík, Valaši neinkasovali.....

VSETÍN NEMĚL V PŘEROVĚ ÚPLNĚ SVŮJ DEN. VELICH V BRANCE BYL NAŠTĚSTÍ VÝBORNÝ

Lukáš Pazdera pro Valašskýfotbal.com  "Ke vší úctě k soupeři ten bod bereme. Z venku je to plusové. Vzhledem k výkonu, který dnes nebyl na výhru, tak by to bylo nespravedlivé říct, že jsme ztratili. Sice jsme mohli vyhrát, ale také jsme mohli i prohrát. Nejlepším hráčem na hřišti byl Velich v brance. Nesešlo se nám to v individuálních výkonech. Průměrných a podprůměrných výkonů bylo dost. Když se to tak potká, tak na tři body není. Bod musíme brát.


„Před utkání jsme samozřejmě pomýšleli na výhru, ale i bod zvenku nakonec bereme. V celkovém kontextu je zasloužený. Věřím, že ho časem doceníme, protože proti nám stál velmi kvalitní soupeř,“ uvedl trenér Vsetína Lukáš Pazdera.Výkon jeho týmu tentokrát zůstal trochu za očekáváním. „Nebyl to náš den,“ přiznává hostující kouč.„Jediný, kdo zaslouží velkou pochvalu, je brankář Velich, který byl naším nejlepším hráčem,“ vyzdvihuje mladého gólmana Pazdera.  Více k utkání na Valašském deníku ZDE.

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: 1.FC VIKTORIE PŘEROV

K utkání sedmého kola zajíždějí vsetínští fotbalisté do Přerova, kde bude jejich soupeřem nebojácný, houževnatý a především velmi perspektivní tým 1. FC Viktorie Přerov (přesný název První Football Club Viktorie Přerov), jehož věkový průměr je téměř rovných dvacet let.
Přerovská kopaná má již více než stoletou tradici. Je největším klubem v okresu, ve kterém se pravidelně, podobně jako ve vsetínském fotbale, připravuje přibližně tři sta malých a velkých sportovců. Fotbal v Přerově zažil stejně, jak je tomu i v jiných oblastech života, chvíle slávy, ale také okamžiky, které by nejraději ze svého archivu vymazal. Stovky a tisíce hráčů se podílely na tomto dění v nejmasovějším sportu u nás....

Zobrazeno 1–15 z celkem 1663

MOL CUP 2023 / 2024

   Mol Cup  2023

   2. KOLO

FC VSETÍN - FC ZBROJOVKA BRNO   

Středa 30.srpna  od 17:00 Muži A | 10. kolo
FC VsetínSkaštice
Muži A | 11. kolo
SK BaťovFC Vsetín
Muži A | 12. kolo
FC VsetínKozlovice
Muži A | 13. kolo
Nový JičínFC Vsetín
Muži A | 14. kolo
FC VsetínBzenec
Muži A | 15. kolo
RýmařovFC Vsetín

Aktuální články

VSETÍN ZVLÁDL TŘASKAVÉ DERBY VE SLAVIČÍNĚ

Více informací k utkání na www.valasskýdeník.cz.  Dvě branky kanonýra Martina Zbranka rozhodly třaskavé nedělní derby ve...

VÝPADEK VSETÍNA S HOLEŠOVEM VE SLAVIČÍNE ZAPOMENUT

Lukáš Pazdera pro Valašský fotbal: "Společně prohráváme, ale společně také vyhráváme. Dnes nám každý článek sestavy zapadl a zápas...

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE: FC TVD SLAVIČÍN

V současné době je sezona ve svižném zápasovém kvapíku a další mistrovské utkání je na plánu již v neděli dopoledne.  Dalším...