Petr Říha |

DOROSTENECKÉ TÝMY OPĚT VÍTĚZNĚ

Bývá často naplněno nepsané pravildo, že když muži vyjdou bodově naprázdno, o to více se daří týmům dorostu. A naopak. Tento víkend museli kvůli absencím nastoupit celkem 3 starší dorostenci za A-tým, který bohužel podlehl lídrovi soutěže ale o den později mladí borci zvládli se svými vrstevníky zápas proti SK Bílovec. Vítežně se dařilo i mladším dorostnecům, proti stejnému soupeři. Gratulace, dobrá práce!

STARŠÍ DOROST : FC VSETÍN - ŠSK BÍLOVEC 3-1 ( 2-0 )

Trenér  Roman Dobeš : "Naše premiérové vystoupení na Tyršovce bylo v první půli velmi koukatelné. Klukům se hra dařila, soupeře jsme pustili jen do jedné šance a hra se odehrávala převážně na polovině hostů. K maximální spokojenosti chybělo jen výraznější % úspěšnosti v šancích.
Ve druhé půli tempo malinko pokleslo, ale i tak jsme měli několik možností k navýšení skore, našim střelcům se však dlouho nedařilo. V 67. min jsme na pravé straně "vymysleli" zbytečnou ztrátu a hosté ožili. V hlavách začal "vyhrávat" strach a naše hra nevypadala dobře. Naštěstí si Dan na křídle hezky vyměnil míč s obojživelníkem Honzou, a přesný centr kapitána našel konečně hlavu Martina, který se trefil nechytatelně.
Výhra je vzhledem k vývoji na hřišti naprosto zasloužená, ale jsme "mistři" na herní kompikace."


MLADŠÍ DOROST : FC VSETÍN - ŠSK BÍLOVEC  5:4 (3:0)
A trenér Tomáš Drábek :


"Dnešní hodnocení domácího mistrovského utkání bude velmi krátké. V 1. poločase jsme v nově poskládané sestavě obstáli na výbornou. Ano, mohli jsme proměnit více vyložených šancí a měli bychom do 2. poločasu lepší výchozí pozici z pohledu střídání náhradníků, které bylo domluveno již před utkáním. Nicméně jsem chtěl dát ve 2. poločasu prostor i hráčům méně vytěžovaným a tak se také stalo. Úroveň hry se více vyrovnala , ale byli jsme to my, kteří odskočili na 4:0. Ovšem pak se stala drobná chyba a při vypíchnutí míče jsme si dali vlastňáka. Nejlepší odpovědí byla krásná akce zakončená na 5:1. Ovšem naším uspokojením jsme soupeře nechali převzít aktivitu. I já jsem si chtěl několik hráčů vyzkoušet na jiných postech, no a drama bylo na světě. Obrázek hry se změnil a kluci z Bílovce byli všude o něco dřív. Do sestavy Bílovce se dostali rozdíloví kluci, kteří odehráli z části utkání za U19 a zrovna to vyšlo na naše střídající hráče. Soupeř v závěru sahal po vyrovnání, ale překvapení jsme již nedopustili. Je to pro všechny z nás zdvižený prst, že takhle teda ne! Musíme se naučit hrát lépe pod tlakem a s vědomím, že se nemůžeme z toho vývoje složit.

Příští týden zajíždíme do Kroměříže a jsem zvědav kolik zraněných a omluvenek se mi zase sejde, tak jako dnes."

Aktuální články

ZÁPAS PROTI RÝMAŘOVU ZAČÍNÁ V SOBOTU JIŽ VE 14:30 !!

Je to tady. Poslední zápas sezóny. Úspěšné sezony. Ve které současný FC Fastav Vsetín trenéra Lukáše Pazdery posunul, do těchto chvil...

BENEFIČNÍ AUKCE PODEPSANÝCH DRESŮ

Na závěr letošní sezóny vsetínský klub pořádá fotbalový turnaj firem O pohár starosty města Vsetína. Pro naše partnery, firmy, které...

č.1 - SPARTA PRAHA

Fotbalový dres současné mistrovské Sparty. Originální fanouškovský dres na Vsetín přivezla osobně legenda Sparty,...